Nasze sportowe sukcesy

zdjęcia znajdują się w albumie
ŻYCZĘ MIŁEGO OGLĄDANIA

DIECEZJALNE IGRZYSKA SPORTOWE KSM

Reprezentacja Nielisza w piłce nożnej zdobyła pierwsze miejsce w „XI Diecezjalnej Olimpiadze Sportowej KSM” W zawodach startowało 7 drużyn z całej diecezji. W meczu finałowym drużyna z Nielisza pokonała zespół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko -  Lubaczowskiej. Mecz rozstrzygnięty został w serii rzutów karnych. Zwycięskiego gola zdobył Janusz BAkoń. Turniej po raz pierwszy został zorganizowany w 1999 roku z inicjatywy Jacka Stefańskiego – tym bardziej cieszy to zwycięstwo.

Zawodnicy z Nielisza wywalczone zwycięstwo w turnieju dedykowali ks. Franciszkowi Buhajczukowi, wieloletniemu proboszczowi parafii z Nielisza, który objął parafię w Ulhówku.

Ks. Franciszek przez wiele lat wspierał sport w Gminie Nielisz. DZIĘKUJEMY !!!

I OTWARTY BIEG O PUCHAR ZIEMI ZAMOJSKIEJ

Dnia 02 czerwca 2009r. w Nieliszu odbył się otwarty bieg w dziesięciu kategoriach. Zawody rozpoczęły się o godz. 12:00  W zawodach wystąpili reprezentanci następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Sułowie, Szkoła Podstawowa w Miączynie /gm. Miączyn/, Gimnazjum
w Średniem Dużem, Szkoła Podstawowa w Nieliszu, Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu, Szkoła Podstawowa w Złojcu, Szkoła Podstawowa w Deszkowicach /gm. Sułów/, Szkoła Podstawowa w Krzaku, Szkoła Podstawowa nr. 2 w Zamościu, Szkoła Podstawowa w Gorajcu /gm. Radecznica/, Gimnazjum w Łabuńcach Pierwszych, Szkoła Podstawowa nr. 6 w Zamościu, Szkoła Podstawowa w Płonce /gm. Rudnik/. Ogólnie w zawodach startowało 158 sportowców.

Wyniki biegów w poszczególnych kategoriach:

Szkoła Podstawowa –do IV klasy– dziewczęta – dystans 600m

Anna Bednarz - Szkoła Podstawowa w ZwierzyńcuNatalia Prus - Szkoła Podstawowa w ZwierzyńcuMagdalena Psiuk - Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu

Szkoła Podstawowa –do IV klasy– chłopcy – dystans 600m

Paweł Kozioł – Szkoła Podstawowa w ZwierzyńcuPaweł Kitka - Szkoła Podstawowa w ZwierzyńcuAdam Skóra - Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu

Szkoła Podstawowa –klasy ViVI– dziewczęta – dystans 800m

Mielcarek Beata - Szkoła Podstawowa w Gorajcu Kowalczuk Agnieszka – Szkoła Podstawowa nr. 6 w ZamościuZłomańczuk Eliza - Szkoła Podstawowa nr. 2 w Zamościu

Szkoła Podstawowa –klasy ViVI– chłopcy – dystans 1000m

Krzysztof Przenniak – Szkoła Podstawowa w Nieliszu Kamil Rękas – Szkoła Podstawowa w NieliszuAdrian Kołcz – Szkoła Podstawowa w Złojcu

Gimnazja – klasy I i II – dziewczęta  - dystans 1000m

Iga Złomańczuk – Gimnazjum nr 2 w ZamościuMagdalena Mazur – Gimnazjum w Średniem DużemAleksandra Warchoł – Gimnazjum w Średniem Duże

Gimnazja – klasy I i II – chłopcy  - dystans 1500m

Patryk Momot – Gimnazjum w Łabuńcach PierwszychRafał Antoszek – Gimnazjum w Średniem DużemPiotr Burcon - Gimnazjum w Średniem Dużem

Gimnazja – klasa III – chłopcy – dystans 2000m

Tomasz Tchórz - Gimnazjum w Średniem DużemMariusz Pawelec - Gimnazjum w Średniem DużemAndrzej Chmiel - Gimnazjum w Średniem Dużem

Gimnazja – klasa III – dziewczęta – dystans 1000m

Magdalena Paluch – Gimnazjum w Łabuńkach PierwszychAngelika Bartoszczyk – Gimnazjum w Średniem DużemSylwia Kucharczuk - Gimnazjum w Średniem Dużem

Bieg otwarty – mężczyźni – dystans 2500m

Sebastian Paul – Nielisz – KS Agros ZamośćTomasz Daniela – Sitno – O.S.K.A. CzołkiJarosław Michalin - – Sitno – O.S.K.A. Czołki

Partnerzy imprezy: Urząd Miasta Zamość, Stowarzyszenie Delta, Lampogas Agrogas sp.z.o.o., Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Zamościu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Ceremonię wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Nielisz Adam Wal.

GIMNAZJADA 2009

W dniu 28.05.2009 w Gimnazjum Publicznym w Średniem Dużem odbyła się impreza sportowa:  "Gimnazjada 2009" (wznowiona po kilku latach przerwy). Udział w niej wzięło  łącznie 6 drużyn z różnych szkół, a oto wyniki w klasyfikacji generalnej:  I miejsce Publiczne Gimnazjum w Średniem Dużem-168 pkt., II miejsce Gimnazjum Stary Zamość-129 pkt., III miejsce Gimnazjum Sułów-128 pkt., IV miejsce Katolickie Gimnazjum w Zamościu-108 pkt., V miejsce Gimnazjum z Rudnika-99 pkt. i VI miejsce Gimnazjum z Michalowa-77 pkt.

Imprezę organizacyjnie i finansowo wsparła Delta Nielisz.

Relacja filmowa z imprezy na stronie internetowej Gimnazjum:

VICE MISTRZOWIE

Reprezentacja Gminy Nielisz zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zamojskiego Samorządowców, Gminę Nielisz reprezentowali: Janusz Winiarczyk, Stanisław Dudek, Marek Borowiński, Andrzej Świstowski, Marek Teliga, Adam Kot, Bartłomiej Turek, Grzegorz Śliwa, Michał Szubtarski

NASZE SREBERKA

Reprezentacja Gimnazjum w Średnim Dużem zajeła drugie miejsce w niedawno wybudowanej hali sportowej w Suchowoli w "MISTRZOSTWACH POWIATU ZAMOJSKIEGO LZS W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ DZIEWCZĄT - PIŁKARSKA KADRA CZEKA 2009"

Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Delta, Urząd Gminy Nielisz oraz Gimnazjum Publiczne w Średniem Dużym. Zdjęcia są w albumie - zapraszam.
W rozgrywkach uczestniczyło 7 zespołów reprezentacji gimnazjów z powiatu zamojskiego. W grupie A grały drużyny z Łabuń, Miączyna, Sitańca i Starego Zamościa, w grupie B - z Grabowca, Krasnobrodu i Średniego Dużego. Zabrakło jedynie zespołu... gospodyń z Suchowoli.
W finale spotkały się zwyciężczynie grup - piłkarki ze Starego Zamościa i Średniego Dużego. Wygrała 2:0 drużyna ze Starego Zamościa, która w nagrodę zagra w finale wojewódzkim, w Nałęczowie (15 lub 16 marca).
Nasze "sreberka" grały w składzie: Monika Antończak, Sylwia Kucharczuk, Agnieszka Koper,Angelika Bartoszczyk, Edyta Bartoszczyk, Patrycja Bartoszczyk, Sylwia Szyszkowska, Aleksandra Warchoł, Kinga Poździk i Katarzyna Suszek.Drużyną opiekowała się Pani Renata Poździk.
W meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Krasnobrodu pokonały w rzutach karnych 3:2 przeciwniczki z Miączyna (w regulaminowym czasie gry był remis 0:0).
Organizatorzy rozgrywek wyróżnili cztery zawodniczki. Dyplomy dostały: Dominika Kuryło ze Starego Zamościa (zdobyła 6 bramek i została królową strzelczyń), Urszula Ostrowska z Krasnobrodu (uznana za najlepszą bramkarkę) oraz Angelika Bartoszczyk ze Średniego Dużego i Paulina Stojko z Miączyna (uznane za najlepsze piłkarki).

NIELISZ NA ZIMOWYCH IGRZYSKACH LZS POWIATU ZAMOJSKIEGO

Dnia 19 lutego 2009r. w Jacni odbyła się Zimowa Olimpiada Powiatu Zamojskiego. W zawodach uczestniczyła również reprezentacja Gminy Nielisz. Gminę Nielisz reprezentowali: Jaworska Dominika, Chrust Paweł, Piotr Przenniak, Kamil Szarlip, Katarzyna Suszek, Patryk Wytrzyszczewski – Gimnazjum Publiczne w Średnim Dużym, Karolina Głąb, Dariusz Kołcz, Kacper Głąb – Szkoła Podstawowa w Złojcu, Banach Patryk, Łapa Damian, Szewczyk Hubert, Mazur Aleksandra, Mazur Łukasz, Rogowski Jakub, Łapa Paweł, Oszust Krzysztof, Pożdzik Wojciech, Walczak Bartłomiej, Wytrzyszczewska Diana, Suszek Grzegorz, Jakubczak Kamil, Gremlik Mateusz, Uchman Edyta, Rzemieniak Krzysztof, Kamieniecka Kinga, Ręklas Kamil, Florek Agnieszka – Szkoła Podstawowa w Nieliszu, Agnieszka Magier, Kamil Gałan, Sandra Starzewska, Aleksandra Tomasik, Eliza Świstowska, Emilia Dziewulska, Monika Klus, Kamil Pecyna, Adrian Poździk – Szkoła Podstawowa w Krzaku.

Reprezentanci Gminy Nielisz odnieśli duży sukces zdobywając wiele medali. Pierwsze miejsce w kategorii „zjazd na jabłuszku w kategorii dziewcząt” – Aleksandra Magier natomiast Sandra Starzewska zdobyła brązowy medal, kolejny złoty medal zdobył Kamil Gałan w kategorii „zjazd na jabłuszku w kategorii chłopców”. Drugie miejsce w kategorii „zjazd na sankach w kategorii chłopców powyżej 16 lat” - miejsce drugie zajął Patryk Wytrzyszczewski. W kategorii „zjazd na sankach seniorów” drugie miejsce zajął Marek Borowiński.

Podsumowując zawody można uznać występ Gminy Nielisz za duży sukces, tym bardziej, że jest to pierwszy start w takiej imprezie a w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 4 miejsce.

DEBIUT DELTY PO LATACH

Po rejestracji klubu DELTA przyszedł czas na jej pierwszy występ inauguracyjny. Zespół dnia 20 lipca wystąpił w IX Igrzyskach LZS w Szczebrzeszynie. Pierwszy mecz DELTA wygrała z Radecznicą 3:2. Niestety w kolejnych dwóch meczach DELTA NIELISZ uległa drużynom z Zamościa i Sitna.
Dobry występ zanotował Bartłomiej Turek strzelając 3 bramki w turnieju.