Tenis stołowy

X  MISTRZOSTWA  GMINY  NIELISZ

W  TENISIE  STOŁOWYM

Nielisz, 15 marca 2009r.

Dnia 15 marca 2009r. w Szkole Podstawowej w Nieliszu odbyły się „X Mistrzostwa Gminy Nielisz w tenisie Stołowym”. Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch drupach wiekowych. W kategorii: młodzież szkół podstawowych: I miejsce – Hubert Bakoń, II miejsce- Sebastian Kasperczyk, III miejsce – Artur Goździk. W kategorii otwartej: I miejsce – Jarosław Powroźnik, II miejsce – Robert Kulikowski, III miejsce – Michał Paśnik

Organizator:
Stowarzyszenie Delta
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Urząd Gminy Nielisz
Starostwo Powiatowe w Zamościu
Biblioteka Publiczna w Krzaku

:
Kronika Tygodnia
Portal internetowy: Roztocze.online
Zamojska Telewizja Internetowa

IX MIĘDZYGMINNY DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
”O PUCHAR ZIEMI ZAMOJSKIEJ”

SUŁÓW – NIELISZ 06.04.2008r.

Turniej rozgrywany jest od 1999 roku . Gospodarzem zawodów jest gmina, która zostanie wyznaczona w poprzednich zawodach i wyrazi chęć organizacji. Udział w turnieju jest dobrowolny. Odpowiedzialność organizacyjna spoczywa w całości na gospodarzu zawodów. Reprezentację drużyny startującej stanowią 3 osoby /bez względu na płeć i wiek/. Jedna gmina może wystawić maksymalnie dwie drużyny.

W 2008 roku zawody organizowały wspólnie Gmina Nielisz oraz Gmina Sułów. Zawody prowadził Pan Andrzej Swacha z Zamościa /Sędzia Główny Zawodów/.

Do zawodów zgłosiły się następujące drużyny:

Łabunie

Szczebrzeszyn

Sułów I

Sułów II

Zwierzyniec

Sitno

Komarów

Zwierzyniec II

Sułów I

Nielisz

Stary Zamość

Skierbieszów
     Zawody toczyły się w trzech grupach. Do półfinałów awansowały najlepsze drużyny – tworząc grupę finałową. Zawody zakończyły się wg. następującej kolejności: miejsce

Szczebrzeszyn

Stary Zamość

Sitno

Zawody w 2008 roku odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizacyjnemu: Pana Adama Wala – Wójta Gminy Nielisz, Pana Tomasza Pańczyka – Wójta Gminy Sułów, Pana Jacka Stefańskiego – Prezesa Delta Nielisz, Pani Lidii Kowalik – Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Sułowie.

POCZĄTKI TENISA STOŁOWEGO W GMINIE NIELISZ

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Gminy Nielisz rozgrywane są od 1999r Rozgrywki te są jednocześnie eliminacjami do Drużynowego Turnieju Gmin.

Do turnieju przystąpiło 28 zawodników z których przez rozegranie podwójnych play-off wyłoniono 7 finalistów. "Czarnymi końmi" okazali się debiutanci Patryk Wytrzyszczewski i Kamil Szarlip.

Oto końcowe wyniki:
I. Robert Kulikowski - 5 punktów
II. Bartek Turek - 4 punkty
III.Grzegorz Śliwa - 4 punkty
O miejscu w przypadku tych dwóch zawodników zadecydował wynik ich meczu 3:1
IV. Marek Kulikowski - 3 punkty
V. Patryk Wytrzyszczewski - 2 punkty
VI. Kamil Szarlip i Rafał Świstowski - 1 punkt

W ostatnich latach reprezentanci Naszej Gminy systematycznie biorą udział w Drużynowym Turnieju Gmin. Ostatnio zawody odbywały się:
- 2005r. Łabuńki
- 2006 Stary Zamość
- 2007 Sitno.

Dnia 18 marca 2007 o godz. 10.00 (niedziela) odbył się VIII Drużynowy Turniej Gmin w tenisie stołowym w Sitnie z udziałem drużyny naszej gminy. W zawodach startowali reprezentanci następujących gmin: Stary Zamość, Łabunie, Miączyn, Nielisz, Zamość, Grabowiec, Sitno. Gmina Nielisz nie zdobyła pucharowego miejsca występując w składzie: Grzegorz Śliwa, Robert Kulikowski i Marek Kulikowski.

Zdjęcia w Albumie